adaptér dávkování kovu pro robot ABB

Historie firmy

ELAP výrobní družstvo je ryze česká firma, zaměřená na vývoj a výrobu řídicích systémů strojů, poloautomatických a automatických linek a technologických celků.

Začínali jsme vývojem nového řídícího systému lisu na vstřikování plastů. V roce 1995 jsme navázali úzkou spolupráci s firmou TOS Rakovník (později přejmenovaný na RTS Rakovník) a stali se generálním dodavatelem ŘS pro vstřikovací lisy na plasty, gumu, keramiku a od r.  1997 i Al slitiny pod tlakem a další.

Současně jsme vyvinuli a realizovali řadu jednoúčelových zařízení a výrobních linek v papírenském a potravinářském průmyslu nebo zemědělství.

Od roku 1999 dodáváme do sléváren v ČR robotické výrobní jednotky, vybavené stroji pro lití Al slitin pod tlakem od RTS i od jiných výrobců. Do současné doby jsme realizovali více než 60 automatizovaných pracovišť tohoto typu.

ABB integrátor

V současné době jsme navázali úzkou spolupráci s firmou ABB Robotics Praha a stali jsme se VIP integrátorem ABB.

Ocenění

Za svou činnosti jsme obdrželi řadu ocenění Inovace VD, které uděluje Svaz českých a moravských výrobních družstev. V roce 2006 jsme byli zařazeni mezi 100 nejlepších firem ČR a od České slévárenské společnosti dostali ocenění 1. a 2. stupně v aktivní odborné práci v Komisi pro lití pod tlakem.

Prezentace

Získané odborné znalosti a zkušenosti předáváme svým obchodním partnerům v poskytovaných službách, organizovaných prezentacích a přednáškách na vyskokých školách, např. ČVUT Praha.